Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, dijital sistemlere entegre bir baskı yöntemidir. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan bu baskı yöntemi, temelde dijital ortamda hazırlanan tasarımların çeşitli materyaller üzerine baskısının yapılması işlemidir. Hem uygulama şekli ile hem de çeşitli avantajları ile klasik baskı yöntemlerinden farklılaşan bu teknik, önemli bir iş kolaylaştırıcıdır. Üstelik günümüzde yüksek baskı kalitesi ile de sıklıkla tercih ediliyor. Maliyet, hız, kalite ve benzeri çeşitli açılardan farklılıkları bulunan bu yönteme daha yakından bakmak, dijital baskının ne olduğunu ve neden tercih edilmesi gerektiğini anlamak için doğru bir hareket olacaktır. 

Dijital Baskı Özellikleri ve Avantajları

Her şeyden önce dijital baskı, pratik bir yöntemdir. Bilgisayar ortamında yapılan tasarımlar, hızla baskıya gönderilir ve basılan ürünlere zaman kaybetmeden ulaşılabilir. Hız çağında yaşadığımız için bu oldukça önemli bir özellik olarak kabul edilir. Üstelik çok sayıda baskıdan söz ediyorsak, hızlı bir baskı yöntemi olması çok daha anlamlı hale gelir. Diğer taraftan pratiktir de… Ofset baskıda, çeşitli metal parçalar ve kalıplar kullanılır. Baskı sırasında bu parçaların değiştirilmek zorunda olması zaman kaybı yaratır. Oysa dijital baskıda bu tür parçalara ihtiyaç yok. Yani kalıp değişikliği vb. yapmak gerekmiyor. Bu açıdan çok daha pratik bir baskı süreci söz konusudur dijital baskı yönteminde.

Dijital Baskıda Maliyet ve Kalite

Dijital baskı, çağımızın hızına ayak uydurabilen bir yöntemdir. Size istediğiniz adette basılı ürünü en hızlı şekilde sunar. Bununla birlikte, hiç de göz ardı edilemeyecek bir baskı kalitesi sunar. Dijital teknoloji, bilgisayar ortamında hazırlanan her tasarımı, yüksek kalite ile basıp elinize ulaştırabilir. Bununla birlikte bütçe dostu bir işlemdir. Düşük maliyetler ile hayata geçirilebilmesi, çok sayıda basılı ürünün hızla elde edilmesini sağlar. Teknolojinin, çağa uyum sağlama çabalarının en önemli parçası olan Dijital baskı uygulaması, daha da avantajlı bir hale gelerek, online hizmet olarak sunuluyor artık. www.baskiltd.com ile dijital baskı hizmetini online olarak alabiliyorsunuz. Yani tasarımlarınızı gönderiyor, basılı ürünlerinizi kapıda teslim alıyorsunuz. Doğal olarak bu durum da pek çok sektörde, oldukça hızlı bir sorun çözümü oluyor, baskı ürünlerine ulaşmayı kolaylaştırıyor. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir