Afişler, diğer bir ismi ile posterler, oldukça etkin reklam araçlarıdır. Öyle ki, modası hiçbir zaman geçmiyor, etkinliği her zaman yüksek olduğu için tercih edilmeye devam ediyor. Pek çok şirket, kurum, dernek ya da kişi afiş tasarımlarına özen gösteriyor ve bu reklam aracının avantajlarından faydalanılıyor. Maksimum fayda hedefleniyor ise mutlaka özenli bir afiş tasarımı çalışmasının yapılması gerek. Belli tasarım detayları, görsel ve yazıların konumları, renkler ve yazı fontları bu sürecin belirleyicileri olacaktır. Konuya daha yakından bakmak ise size afiş tasarımına dair tüyoları vadediyor. O yüzden etkin bir reklam çalışması için afiş tasarlama sürecini öğrenmeliyiz.

Afiş Tasarımı Nasıl Olmalı?

Afiş tasarımında, renkler önemli bir unsurken, yazı, slogan ve görsellerin konumları da son derece önemlidir. Dikkat çekici renkler tercih etmek oldukça önemli. İnsanların bakışlarını üzerine çekmesi için renklere dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda kullanılan renklerin, logo ve kurumsal kimlikle de uyuşuyor olması gerekir. Diğer taraftan slogan dikkat çekici bir yazı büyüklüğünde olmalı, insanların ilgisini çekecek kısa ve net nitelikte olmalıdır. Görsellerin de yine kaliteli ve ilgi çekici olması gerek. Burada afiş tasarımının kendine hasta bir tarzı ve duygusu önem taşıyor. Yani afişinizde mesajınıza uygun bir duygu yer almalı. Bu duyguya göre de adeta bir ruhu olan afiş tasarımı gerçekleştirilebilir.

Afiş Tasarımına Kolayca Ulaşmak

Afiş ihtiyacınız varsa, elbette ki kendiniz tasarım yapabilirsiniz. Ancak maksimum etkinlik arzu ediyor ve afiş çalışmanızın mümkün olan en fazla başarıyı sağlamasını istiyorsanız, bu konuda profesyonel olan kişilerden destek almalısınız. Bu sayede mükemmel bir afiş tasarımına ulaşabilirsiniz. baskiltd.com ise bu hizmeti parmaklarınızın ucuna kadar getiriyor ve size online olarak afiş tasarımı yaptırma ve sipariş oluşturma imkanı tanıyor. Yani internet üzerinden afişinizi tasarlatabilir ya da tasarlayabilir, basılı olarak kapınızda teslim alabilirsiniz. Bu kolaylık sayesinde artık afişleriniz daha etkili olacak, siz ise daha az zaman ve emek harcamış olacaksınız.

Sizler de afiş-poster siparişlerinizi https://www.baskiltd.com/poster-baski/ adresinden tasarımlarınızı yükleyerek ya da tasarımlarınızı ücretsiz panel üzerinden oluşturarak verebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir