Kurumsal hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan tanıtım ürünlerinin başında cepli dosyalar yer alır. İsminde de anlaşıldığı gibi ön kısmında özel cepli bir bölmesi bulunan cepli dosyalar, kurumsal reklam ve tanıtım ürünü olarak oldukça sık tercih edilir. 

Bir toplantıda, şirket yazışmalarında ya da şirketin müşterileri için sağladığı promosyon ürünlerinin bir arada sunulmasında büyük bir kolaylık ve işlevsellik sağlayan cepli dosyalar hem pratik hem de amaca uygun tanırım ürünlerinin başında yer alır.

Cepli Dosya Nedir?

Her geçen gün artan şirketlerin, markaların ya da firmaların kendilerini tanıtmaları ve piyasadaki varlıklarını sürdürebilmeleri adına kendi tanıtımlarını yapmaları büyük bir önem taşır. Bu tanıtım için kullanılan ürünlerin başında da cepli dosyalar gelir. Dosyada bulunan özel cep kısmı ile evrakların ve diğer tanıtım araçlarının bir arada taşınma kolaylığı sağlar. 

Cepli dosyaların baskısında genellikle kalın kâğıt kullanılır. Bu sayede uzun süre kullanılabilen ve kolayca deforme olmayan bir tanıtım ürünü ortaya çıkar. Ayrıca cepli dosyalar firmaya özgü tasarımda basılabilir. Özel desen ve renklerle hazırlanan cepli dosyalar, firma adına kişiselleştirilmesi oldukça kolay olan ve hem ofis içerisinde hem toplantılarda hem de müşterilere yapılan sunumlarda oldukça pratik birer tanıtım aracıdır. Müşterilerin günlük hayatında da kullanabileceği ve her daim firma adının göz önünde olacağı için de cepli dosyalar marka bilinirliği arttırma konusunda sıklıkla tercih edilirler.

Cepli Dosya Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bir firmanın çalışanlarının katıldıkları toplantıda sunacakları kağıtları, teklifleri, broşürleri ya da CD’leri dağınıklık olmadan taşımaları için cepli dosyalar önemli birer yardımcıdır. Öte yandan firmanın toplantıya katılan her bir kişi için içerisinde firma bilgilerinin, broşürlerinin olduğu birer cepli dosyayı vermesi, toplantıya katılanların daha sonradan markayı unutmamalarını sağladığı gibi firmanın işine gösterdiği saygıyı ve özeni de ortaya koyar. Aynı zamanda firmaya görüşmeye gelen müşterilere de sunulan teklifler, firmanın hizmetleri, kartviziti gibi pek çok unsur da cepli dosyaya koyularak müşterilere sunulur. Böylece firmayla alakalı her şey düzenli bir şekilde tek bir yerde bulunur ve müşterileri etkileyerek marka bilinirliğini arttırmaya yardımcı olur.

Cepli Dosya Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Hem işlevsel hem de düşük maliyetli oldukları için cepli dosyalar pek çok firma tarafından tanıtım ürünü olarak tercih edilirler. Bu sebeple de cepli dosyalar markayı yansıtan, markanın bilinirliğini arttıran ve müşterilere daha kolay ve kendi kimliklerini tanıtacak şekilde tasarlanmalıdır. 

Bize sorarsanız markanın logosu ve adı kesinlikle ön kapakta yer almalıdır. Aynı şekilde firmanın adres, telefon numarası ya da mail adresi gibi iletişim bilgilerine de dosyanın arka ya da ön yüzünde yer verilmelidir. Böylece markanın cepli dosyasına sahip olan potansiyel müşterilerin markaya daha kolay ve doğru bir şekilde ulaşılmasına da yardımcı olur. 

Direkt olarak markanızı ya da firmanızı yansıtacağı için diğer promosyon ve tanıtım ürünleri gibi cepli dosyaların da firmayı ve sahip olduğu kimliği yansıtacak şekilde tasarlanmalıdır. Özellikle dosya tasarımı esnasında tercih edilen renkler, markayı yansıtmak için oldukça basit fakat etkili bir yöntem olacaktır.

Cepli Dosya Fiyatları

Kalın kâğıt üzerine baskı yapılarak elde edildiği için cepli dosyalar tanıtım aracı olarak kullanıldıkların oldukça düşük maliyetli ürünlerdir. Müşterinin istediği ebatta basılabilen cepli dosya fiyatları ebada göre değişiklik gösterse de kullanılan baskı malzemesi sebebiyle firmaların fazla bir bütçe ayırmadan isimlerini duyurmak ve tanıtım yapmak gibi amaçlar için oldukça ideal bir araç olacaktır.

Sizler de cepli dosya siparişleriniz için https://www.baskiltd.com/cepli-dosya/ adresini ziyaret edebilir, seçeceğiniz ebatlarda ve modelde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir