Kişisel bilgisayarların, akıllı telefonların ve mobil cihazların ortaya çıkmasından bu yana, dijital pazarlama çoğu şirket için, özellikle de sınırlı bir bütçeyle küçük işletmeler için birincil yaklaşım haline geldi. Web siteleri, e-posta, sosyal medya ve diğer dijital araçlar, küçük işletmelerin güçlü pazarlama sonuçları üretmesini uygun maliyetli hale getirir. Popüler inanışın aksine, dijital pazarlama, basılı pazarlamanın ölümüne neden olmadı. Aslında, basılı pazarlama araçları kapsamlı bir pazarlama stratejisinde yer almaya devam etmekle kalmıyor, günümüzün dijital dünyasında da rolü giderek daha önemli hale geliyor.

Bir araştırmaya göre, el ilanları, broşürler ve doğrudan posta gibi basılı pazarlama, dijital medyanın sürekli akışını engelleyerek, basılı materyalleri hedef pazarınızla bağlantı kurmanın çok etkili bir yolu haline getiriyor.

 

Aynı zamanda, rekabet neredeyse her sektörde artmaya devam ederken, tüketicinin dikkat süreleri her zamankinden daha kısa. Küçük işletmenizin fark edilmesini sağlamak için artık el ilanları da dahil olmak üzere dijital ve geleneksel pazarlama araçlarının bir karışımı gerekir. İşletmenizi tanıtmak için el ilanları kullanmayı düşünüyorsanız, şimdi başlama zamanı.

İşletmenizi Tanıtmak İçin Neden El İlanları Kullanılmalı?

Basılı broşürler, küçük işletmelere birçok pazarlama avantajı sunar. En önemlileri şunlardır:

  • Düşük maliyetli olması

Pazarlama broşürleri, küçük bir bütçeyle büyük sonuçlar üretebilir. Bunu kendiniz yaparak tasarım maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz; artı olarak baskı ve dağıtım maliyetleri minimumdur.

  • Birçok farklı kullanım sağlaması 

El ilanları markanızı oluşturmak, yeni bir ürünü tanıtmak, bir satışı veya özel etkinliği duyurmak ve çok daha fazlası için kullanılabilir. Doğru kitleye dağıtılan iyi tasarlanmış bir broşür, potansiyel müşteriler oluşturmak için çok etkili bir yoldur.

  • Dijital pazarlamanızı destekleyin

El ilanlarına QR kodları eklemek, insanların akıllı telefonlarını kullanarak anında daha fazla bilgiye bağlanmalarına ve satın alma kararları vermelerine olanak tanır.

  • Sonuçları izlemek kolaydır

El ilanı numaralarını, kupon kodlarını ve müşteri URL’lerini kullanmak, yanıt ve satın alma sayısını tam olarak takip etmenize olanak tanır.

Belki de basılı broşürlerin en büyük yararı elle tutulur olmalarıdır. El ilanları, ekrana bakmak yerine elinizde tutacak bir şey sağlar. Postayla bir broşür gelirse, çoğu insan en azından ne hakkında olduğunu anlayacaktır. Bunun tersine, her gün milyonlarca pazarlama e-postası okunmaz çünkü bunlar tek bir dokunuşla veya bir düğmeye tıklanarak anında silinebilir.

Konu ile ilgili yapılan bir ankette, ankete katılanların yüzde 88’inin bilgileri kâğıt üzerinde basılı okuduklarında daha iyi anladıklarına ve sakladıklarına inandığını bildirdi.

Sizler de el ilanı siparişleriniz için https://www.baskiltd.com/el-ilani/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir