Hem yazıcıların web sitelerinde hem de pazarlama materyallerinde kullanılan terimleri gören alıcılar tarafından düzenli olarak sorulan bir sorudur. Cevap her zaman aynı: Aslında bir fark yok. PVC, bazen “vinil” kelimesi ile kısaltılmış olan Polivinil Klorür anlamına gelir. Polivinil klorür, pek çok farklı biçimiyle kayıtlardan, kablo yalıtımından, borulardan, şişelerden tutun da suni deriye kadar her şey için kullanılır. Ve tabii ki tabela için kullanılır.

Tüm Vinil ve PVC Afişler Tamamen Aynı Malzemeden Mi Yapılmıştır?

Afiş yapımında kullanılan birçok farklı vinil türü vardır, ancak belirtmek gerekirse en kaliteli olan ağır 450gsm RipStop vinildir. Bu malzeme son derece dayanıklıdır. Yırtılmaya karşı dayanıklıdır ve tamamen su geçirmezdir. Böylece baskınızı her türlü hava koşulunda içeride veya dışarıda kullanabilirsiniz. Çoğu müşteri, halkaların eklenmesini tercih eder. Her köşeye daha küçük afişler üzerine ve büyük afişlerimizin kenarları boyunca yaklaşık her 500 mm’de bir yerleştirilen delikler, afişinizi herhangi bir yere asmanızı kolaylaştırır.

Vinil veya PVC Afişimi Nerelerde Kullanabilirim?

Bu gerçekten size kalmış bir durumdur. Vinil veya PVC basım afişler çok dayanıklı olduğu gibi aynı zamanda hafiftir. Bu nedenle ticari fuarlar ve etkinliklerden iş tesislerine kadar her yerde kullanılırlar. Düşük maliyetleri nedeniyle yaklaşan bir etkinliğin, yeni mağazanın, özel teklifin veya yeni ürünün reklamını yapmak gibi kısa vadeli kullanım için bile harikadır. Partiler, doğum günleri gibi özel etkinlikler için veya bir düğün veya mezuniyeti tebrik etmek için yapılan pankartlarda da kullanılırlar.

Vinil & PVC Afişinizi Tasarlamak İçin İpuçları

Vinil & PVC afişler gibi geniş format baskılar için etkili tasarım birkaç basit kurala uyar:

  • Basit tutun. Varsa logonuz ve işletme adınızla birlikte bir başlık ve belki de bir kısa açıklama ekleyin. Asla çok fazla metin kullanmayın. Anında, büyük bir etki yaratın.
  • Yalnızca harika resimler kullanın. Afiş üzerine yazdırmak için 300dpi resimleri kullanmanız gerekir, ideal olarak bunlar afişinize yazdırılacak boyuttadır. Başka herhangi bir şey bulanık veya pikselli görünebilir.
  • Yüksek çözünürlüklü geniş format baskı makinelerinden birinde basılmış olan afişinizdeki renkler ve resimler en yüksek kalitede olacaktır.

Sizler de baskı siparişleriniz için www.baskiltd.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir