Kişi ya da kurumların kimlik bilgisi yerine geçebilecek özelliklere sahip olan kartvizitler çeşitli sektörler tarafından kullanılan reklam araçlarından biridir. Matbaalarda basılan bu tür malzemeler kişilerin yaptıkları işin kurumsal anlamda ifade edilmesinde etkili olurken kurumsal firmalara da marka imajı kazandırırlar. Katlı Sıvama Kartvizit Nedir? Katlı Sıvama Kartviziti Kullananlar Kimlerdir?

Günümüzde ticari faaliyetler rekabet ortamları içerisinde yapılan çalışmalardır ve çeşitli reklam malzemelerinden tanıtım yapılması aşamasında yararlanılmaktadır. Kartvizit üzerinde yer alan bilgiler ürün kişiye ait olarak tasarlandıysa kimlik bilgileri ve iletişim adresleridir.

Kartvizit kurumsal bir firma için tasarlandığında işletmenin logosu, adı ve adresi yar alırken çalışanın unvanı ve şirket adreslerine de yer verilir. Günümüzde teknolojik gelişmelerin artması dolayısı ile QR kod uygulamasından da kartvizitlerde yararlanılır.

Kartvizit sayesinde firma ile müşteri arasında bir bağ kurulur ve iletişim gerçekleşir. Firmayı ya da kişileri temsil eden kartvizitler sürekli akılda kalmak için ya da ihtiyaç anında akla gelmek için yararlı birer reklam aracıdır

Kartvizitler bundan dolayı da yaygın olarak kullanılırlarken çok eski bir geçmişe sahiptirler. Reklam ve tanıtım malzemesi olarak kullanılan kartvizitler üretilecekleri zaman farklı tasarımlardan yararlanmak mümkündür.

İki kartvizit birbirine yapıştırılarak elde edilen katlı sıvamalı kartvizit dayanıklılığı ile dikkat çeken bir malzemedir. Uzun süreli kullanımlar için uygun olan bu tür ürünler sık kullanılan kartvizit çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kartvizit Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kartvizitler kişi ya da kurumların temsil edilmesinde yararlanılan reklam malzemeleridir ve bundan dolayı da tasarımları oldukça önemsenir. Doğru tasarımı yapılan bir kartvizitin kişi ya da kurumu temsil etme gücü de yüksek olmaktadır

Kartvizit tasarımında dikkat edilecek ayrıntılar aşağıdaki şekilde olur:

● Kartvizit üzerinde yer alması gereken bilgiler tam ve eksiksiz olarak bulunmalıdır

● Karışık arka planlar kartvizit üzerindeki yazıların okunmasını güçleştireceğinden bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir

● Sade tasarımlar her zaman daha fazla etki gücüne sahiptir

● Aşırı renk kullanımı da yakalanmak istenen görselliği olumsuz yönde etkiler bundan dolayı fazla renk kullanımından kaçınılır

● Kartvizit üzerindeki bilgilerin güncel olduğundan emin olunmalıdır

● Teknolojik gelişmelerden yararlanılırken QR kod gibi uygulamalar önemsenmelidir

Sıvamalı kartvizit kuşe kağıtlarının birbirine sıvanması ile elde edilirken bu ürünler 700 gr sıvamalı kartvizit olarak adlandırılır. Kuşe kağıtları ayrı ayrı 350 gr olurken sıvandıklarında 700 gr’a dönüşürler. SEK adı da verilen sıvamalı kartvizitler çeşitli sektörlerde reklam amacı ile kullanılan malzemelerdir. Bundan dolayı da oldukça sık olarak tercih edilirler. Kartvizitler matbaalarda basılan ürünlerdir ve istendiği takdirde çeşitli koruma uygulamaları sayesinde dayanıklı olmaları sağlanır.

Katlı Sıvama Kartvizit Nedir? Katlı Sıvama Kartviziti Kullananlar Kimlerdir? Merak edilenler arasında yer alırken bu tür kartvizitler iki kuşe kağıdının sıvanması ile elde edilen ürünler olmaktadır. Her sektörde kişi ya da kurumların temsil edilmesinde bu tür malzemeler kullanılabilmektedir.

Sizler de katlı kartvizit siparişleriniz için https://www.baskiltd.com/luks-kartvizit/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir