Davetiye adı verilen ve matbaa ürünü olan malzemeler çeşitli etkinlikler ile ilgili olarak misafirlerin haberdar edilmesi amacıyla hazırlanırlar. Bu malzemeler tasarlanırken bazı unsurların dikkate alınması onların zarif ve şık birer ürüne dönüşmesine yol açarken akılda kalıcı ve unutulmaz bir anıya sahip olunmasına da imkân tanır. Davetiye Tasarımlarınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler bu tür ürünler hakkında merak edilir.

Davetiye hazırlanırken özel bir çaba sarf etmek gerekli olurken düğün, nişan ya da farklı bir etkinlik sebebi ile kişiler davetiye gönderme ihtiyacı duyabilmektedirler. Davetiyeler hazırlanırken görsel ögelerden doğru yararlanılmasının yanı sıra içerisinde yer alacak bilgiler konusunda da titiz bir çalışma gerekli olur.

Adım Adım Davetiye Tasarımı

-Tasarım süreçlerinde kişisel zevkler ya da beklentiler etkili olabilirken bunun yanı sıra sadelikten ödün vermemek her zaman etkili tasarım ürünlerine sahip olmak için ön koşuldur.

-Davetiyede yer alan etkinliğin ne olduğu belirtilmesi gereken bir bilgidir ve açık, anlaşılır ifadelere yer verilmesi de önemli bir ayrıntıdır.

-Etkinliğe ait bilgiler arasında yer alanlardan biri de nerede gerçekleşeceği ve hangi zamanda yapılacağıdır.

-Bunun yanı sıra gerçekleştirilecek etkinliğin ne kadar süreceği de davetiyede yer verilmesi gereken bilgiler arasında bulunur.

-Davetiye üzerindeki bilgiler hazırlanırken düzgün bir dil kullanılması oldukça önemlidir. Dilbilgisi kurallarına özen gösterilmeli ve doğru bir ifade yöntemine yer verilmelidir

-Davetiyede dilbilgisi kurallarının yanı sıra noktalama işaretlerine de dikkat edilmelidir

-Davetiyede yer alan bilgilerden biri de lütfen cevap veriniz anlamına gelen LCV ibaresi olurken bu sayede katılım gerçekleştirmeyecek olan davetliler hakkında bilgi edinilmiş olur. Davet sahibinin organizasyon aşamasında bu bilgi dahilinde hareket etmesi çeşitli aksamaların yaşanmaması açısından gerekli olabilmektedir.

-Davetiyenin içeriğinde kısa ve açıklayıcı bilgilerin yer alması önemli olurken kullanılacak yazı fontu da hazırlanacak ürüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

-Tasarım aşamasında dikkat edilecek konulardan biri de düzenlenen etkinlikle uyumlu görsellere yer verilmesidir. Düğün davetiyesi ya da bir organizasyon davetiyesi arasında belirgin farklar olurken tasarım ögelerinde de değişiklik olması kaçınılmazdır.

-Davetiye kelimesi bir toplantıya ya da etkinliğe kişilerin çağrılması amacıyla kullanılırken bunun için matbaalarda basılan ürünler sayesinde haber ulaştırılır. Davetiye tasarımında doğru renk kullanımının yanı sıra tasarım süreçleri de oldukça önemlidir.

Toplantılar ya da seminerler için de davetiye ile haber vermek mümkün olurken düğün, nişan ya da açılış töreni gibi birçok özel gün için de bu araçlardan yararlanılır. İnsanların haberdar edilmesinde etkili olan bu ürünler aynı zamanda şık birer tasarım ögesine de dönüştürülebilir. Bunun için yapılması gereken matbaalarda basılmadan önce davetiyenin tasarlanmasıdır.

Tasarlanan davetiyelerle aynı zamanda davet sahibini temsil eden bir unsur olarak karşılaşılırken kişi ya da kurumların düzenledikleri etkinlikler açısından önem taşırlar. Temsil gücüne sahip olmaları nedeni ile de tasarımlarına itina göstermek gerekir. Davetiye Tasarımlarınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler bu sebeplerle önemli hale gelirken tasarım süreçlerinde birçok detay dikkate alınır.

Sizler de davetiye siparişlerinizi yükleyeceğiniz ya da panel üzerinden oluşturacağınız tasarımlarınızla talep etmek için https://www.baskiltd.com/davetiye/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir